Nápady na dárky aneb jak zvládnout předvánoční stres

30.11.2021

Období svátků, je obdobím, na které se většina z nás těší celý rok. Na chvíli se konečně zastavíme od běžného života a vychutnáme si sváteční čas u pohádek, cukroví, stromečku, s rodinou nebo sami. Ale než k tomu dojde, sháníme dárky, uklízíme, pečeme, zdobíme, balíme, plánujeme a v podstatě docela stresujeme, zda se vše stihne. Zatím neznám kouzlo na minutovou výzdobu v bytě, protože i koupení stromku vyžaduje čas. Myslím, že není důvod stresovat, protože panikou nic neurychlíte.

Kdy je brzo a kdy je pozdě na přípravu?

Neexistuje žádné pravidlo, které by říkalo, teď musíš ozdobit stromek nebo koupit dárky. Ale pokud se chcete vyhnout stresu, je lepší si vše nakoupit a připravit postupně, ať toho pak nemáte hodně. Je více možností, jak se předvánočnímu stresu vyhnout a i tady platí zlaté pravidlo, "Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí".

  • Jedna z nejlepších možností, je nakoupit si průběžně dárky během roku. Pak stačí věci zabalit a máte hotovo. Já například využívám nákupy přes e-shopy, protože ušetřím čas.
  • Další možnost, jsou nákupy v listopadu nebo začátkem prosince. (obchody i e-shopy překypují nabídkou, nespěcháte s doručením, vše se stíhá, většinou s dopravným zdarma)
  • Kdo nechává nákupy na poslední chvíli, může si ještě druhý týden v prosinci nakoupit přes internet. (většina internetových obchodů funguje nonstop a dodávají zboží do 24 hod, ale nepočítejte s tím na 100%, protože těsně před svátky dopravci vůbec nestíhají)
  • Kdo nestihne e-shop, nakoupí si pár dnů před Štědrým večerem v obchodech. (zde už počítejte s menším výběrem, delším čekáním a větším množstvím lidí)
  • Pokud nestihnete ani jednu z předešlých možností a tlačí Vás čas, využijte bleskového nákupu v supermarketech, i zde se dá vybrat. (ale opět se připravte na velké množství lidi, delší řady u pokladen a omezenou nabídku výrobků). Hlídejte si otvírací dobu, ať nemají již zavřeno.
  • Jako poslední možnost, je šance podarovat v obálce peníze s vtipným textem, například: "Na nákup věcí v lednovém výprodeji".

Najít vhodný dárek a vymyslet něco, co potěší Vaše blízké, není až tak složité

Dárky se vybírají podle zjištění, co si druhý člověk přeje. Nikoho neurazí v dárkovém balíčku spodní prádlo, župánek, teplé ponožky, oblečení, kosmetika, šperky, vůně, relaxační sady do koupele. Děti dávají samozřejmě přednost hračkám, tam už je výběr složitější, ale i tohle se dá vyřešit.

Pokud nemáte čas nebo nevíte, jaký dárek pro partnera vybrat, kupte třeba dárkový kupón nebo čokoládu ve tvaru srdce a připište osobní lístek s návrhem společného víkendu někde na horách.

Čím jsme starší, tím více chápeme, že není nejdůležitější mít pod stromkem sto dárků, ale že to hlavní je sejít se všichni ve zdraví, lásce a prožít tyto krásné chvíle v klidu a pohodě. Mnoho lidí před svátky stresuje kvůli finanční situaci, protože příprava na svátky opravdu stojí hodně peněz. Ale opět záleží na Vás, kolik se rozhodnete investovat. Klidně se uskromněte a kupte jen to nezbytné nebo vyberte dárky z různých slevových akcí. Pod stromeček si třeba dejte společný dárek - rodinnou hru nebo si napište navzájem pěkné dopisy a pověste si je na stromeček se jmény každého člena rodiny. Není přece povinností kupovat drahé dárky a mít byt vyzdobený drahou výzdobou. Umění je, radovat se z maličkostí, radovat se z toho, že jste jako rodina spolu.

Pár rad:

  1. Snažte se vyhnout stresu a přeplněným obchodům. Nakupte si raději včas.
  2. Vše si dobře naplánujte, časově rozvrhněte, klidně si napište seznam činností, který postupně odškrtáte.
  3. Pokud nestíháte a máte málo času, nepropadejte panice, jedná se o Vaše Vánoce a budou takové, jaké si je uděláte. Z vlastní zkušenosti vím, že se dá všechno stihnout, když člověk chce.
  4. Zapojte členy rodiny do příprav, více lidí toho více stihne. (jeden uklidí, jeden nakoupí, jiný ozdobí stromek, další uvaří...)

Přeji Vám krásné dny předvánoční a svátky si užijte v klidu, ve zdravíčku, v pohodě, pokud možno v rodinném kruhu. A pamatujte, není důvod stresovat, jaké Vánoce chcete, takové budou, umí být totiž kouzelné.

(zdroj obrázků: pixabay)

blogerkamichaella.cz 2021- bez omezení / Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!