Pár rad, jak si poradit s kruhy pod víčky, velkým nosem, červenými žilkami a úzkými rty

30.11.2021

Jelikož dokonalost existuje jen na obálkách módních časopisů, praktických rad kolem pleti není nikdy dost. Dnes se zaměříme na tvář.

Velký nebo široký nos

Velikost nosu a jeho tvar řeší denně mnoho žen, i dívek. Když není velký, tak je křivý, moc špičatý nebo široký. Jen malé procento žen se odváží k plastické operaci a ještě menší procento se naučí se svým nosem smířit.

Pokud nejste se svým noseme spokojeni, při líčení naneste svůj oblíbený make-up na tvář, tak jak jste zvyklá. Avšak po stranách nosu naneste o jeden odstín tmavší make-up. Nezapomeňte, že přechod mezi oběma odstíny musí být dobře rozetřený, ať nejsou vidět žádné rozdíly. Po aplikaci a dokončení bude váš nos na pohled menší a užší.

Kruhy a otoky pod víčky

Znáte to, probdělá noc, špatný spánek, stres doma nebo v práci, špatný psychický stav nebo pláč a kruhy s velkými otoky jsou na světě. V takové chvíli na korektory a makeup zapomeňte, vrstva pod nateklými víčky bude vypadat nepřirozeně a navíc otoky zcela jistě nezamaskuje.

Vyzkoušejte kosmetické tyčinky s obsahem kofeinu nebo čaje. Výborný je také oční rozjasňovač, v krémové konzistenci nebo gel proti otokům. Nanáší se jemným vklepáváním prsty, což už samo o sobě zabírá na prokrvení a zmenšení otoku. Po aplikaci již budou vaše oči o poznání lepší. Také pomáhá vychlazená maska z okurek: kolečka studené salátové okurky přiložte na oči na pět minut a po chvíli opakujte, pokožka se uklidní a otok se zmírní. Pokud nezabere nic z kosmetiky, jednoduše vypněte a naservírujte si pro sebe den plný relaxu, odpočinku, spánku.

Malé a nevýrazné oči

Pokud máte pocit, že jsou vaše oči propadlé a malé, určitě vám přijde vhod návod, jak si s tím poradit.

Jako první si vytvořte linky nad horní řadou řas a dostatečně je protáhněte, vytvoříte tím kočičí linky. Poté použijte oční stíny, které naneste také pod spodní víčko, přesněji pod řasy vnějšího koutka oka. Mohou být stíny v barvě šedé, béžové, hnědé, bronzové a i třpytivě bílé. Výborné jsou kleštičky na řasy, kterými své řasy opticky prodloužíte a vytvarujete. Nakonec naneste řasenku. Vaše oči se zřetelně zvětší a budou vypadat perfektně.

Pihy, jizvičky, červené žilky

Velmi často nás trápí různé pihy, malé jizvičky (vzniklé po silném akné), červené žilky na tváři a pod nosem. Nejčastěji je zakrýváme make-upem, ale to je nedostatečné. Připravte si různé odstíny tekutých korektorů, podle toho, jaký nedostatek budete zakrývat.

Okrovou barvu použijte na tmavé kruhy pod očima (týká se kruhů bez otoků), tělovou barvou dobře zakryjete jizvičky, pihy a skvrnky na pleti. Zelenou překryjete červené skvrny, zanícené akné nebo rozšířené žilky. Korektor se aplikuje po nanesení krému nebo báze určené speciálně pod make-up. Poté naneste make-up s dobrou krycí schopností, v odstínu, který bude působit zcela přirozeně. Nakonec můžete přepudrovat kvalitním jemným pudrem a je hotovo. Po pihách, jizvičkách a žilkách - není ani památky.

Úzké rty

Tenké a úzké rty vzbuzují dojem nepřístupnosti a přísnosti. Jednoduchá rada je - vždy při líčení použijete konturovací tužku. Měla by mít přibližně stejný odstín jako rtěnka. Rty tužkou pečlivě obkreslete. Poté naneste rtěnku, nejlépe ve světlejším odstínu meruňkové nebo růžové. Vhodné je pak nanést lesk, který rtům dodá objem. Existují také rtěnky na zvětšení rtů.

Citát italského spisovatele a básníka Edmondo De Amicis, vystihuje nádherně myšlenku krásy:

"V tváři ženy může být ještě něco krásnějšího, než co nazýváme krásou, a to žena v zrcadle nevidí."

Měl pravdu, krása nespočívá pouze v dokonalosti tváře a těla, ale je schovaná hlavně uvnitř každého člověka. Naučte se být sami sebou a zahoďte za hlavu komplexy a obavu, že nejste krásné. Pamatujte, že chyby si na sobě hledáme hlavně my a druzí nás berou podle toho, jací doopravdy jsme.

Blogerka Michaella

(zdroj obrázků: pixabay)

blogerkamichaella.cz 2021- bez omezení / Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!