Pro lepší pocit - naordinujte si každý den procházku!

17.05.2022

Není žádným tajemstvím, že pohyb prospívá tělu. Kdo chce udělat něco pro své zdraví, nebude sedět doma u televize, ale vyrazí ven a dobije si energií v přírodě, dodá potřebný kyslík mozku a stane se aktivním. Hlavně teď na jaře nás vše motivuje k pohybu a aktivitě.

Který druh pohybu pomáhá ke zdraví? 

Například: chůze, běh, jízda na kole, jízda na in-line bruslích, plavání, turistika a jiné aktivity. Významný vliv, má také rychlá procházka. Možná budete překvapeni, ale pomáhá proti infarktu, prokrvuje oběhový systém, zlepšuje krevní tlak, člověk při ní hubne, zlepšuje se výkon srdce a dýcháme více kyslíkuPohyb má pozitivní vliv na psychický a fyzický stav člověka.

Neaktivita a sedavý způsob života, vede k obezitě a srdečním příhodám. Dnes se všude jezdí autem, taxíky, dopravními prostředky, málokdo chodí pěšky do města nebo na delší procházku, a přitom se doporučuje půl hodinová až hodinová chůze denně.

  • Bydlíte v druhém patře a jezdíte výtahem? Vyzkoušejte schody.
  • Vozíte se z práce až na zastávku, která je pět minut od domu? Vyzkoušejte vystoupit jinde a udělejte si menší procházku.
  • A co tak vzít kolo a jezdit na něm denně do práce?
  • Vytáhněte kamarádku (kamaráda) a zajděte se projít do parku nebo po městě. 

Pokud chcete pro sebe něco udělat, choďte denně ven!

Procházka nebo jízda na kole, je vhodná pro jakoukoli věkovou skupinu. Můžete začít už dnes, zpevníte své svalstvo, prokrvíte mozek, dodáte tělu kyslík, budete mít lepší náladu, příliv energie, spálíte přebytečné tuky, zlepšíte svůj psychický stav, zlepšíte činnost srdce.

Ten kdo má pohybové zdravotní problémy nebo problémy se srdcem a tlakem, by měl brát ohled hlavně na sebe. V takovém případě je lepší využít možnosti pomalé jízdy na kole nebo plavání, při procházkách zvolte kratší tratě a více odpočívejte. U všech druhů pohybových aktivit se musí dodržovat pitný režim a správná životospráva. Super jsou také procházky ve dvou nebo s přáteli a oceníte i procházky s dětmi a domácími mazlíčky.

Je tolik možností, jak můžeme něco pro sebe udělat. Stačí si jen vybrat.

Autor: Blogerka Michaella / zdroj obrázku pixabay

blogerkamichaella.cz 2021- bez omezení / Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!