Regenerace, spánek a krása

07.07.2021

Věda a lékaři ještě úplně neobjasnili mechanismus spánku, ale už se přišlo na to, že v mozku existují spánková centra, která rozdělují čas na bdění a spaní. Potřeba spát je individuální, hlavně ve starším věku, kdy se proces potřeby spánku s narůstajícím věkem zpomaluje. Doporučuje se spát až 8 hodin. Například pro děti, je spánek velice důležitý, protože rostou.

V noci se během hlubokého spánku tvoří hormon, kterému se říká melatonin. Pomáhá nám proti stresu, je antioxidantem a díky němu správně fungují biologické a hormonální funkce v našem těle, také regeneruje pokožku, má vliv na krásu, říká se mu elixír mládí. Tvoří se pouze za tmy, během dne nebo při zapnutém světle se proces tvorby zastavuje. Spánek způsobuje, že se cítíme šťastni, dokonce může ovlivňovat délku života, ale nesmí ho být ani málo, ani moc. Když spíme málo, dochází k: oslabení organismu, nervozitě, podráždění, unavenosti, špatné koncentraci, povadlé pleti, kruhům pod očima, vystavujeme se možnosti různých onemocnění. Přemíra spánku způsobuje: vysoký krevní tlak, obezitu, cukrovku, problémy se srdcem, dýchací problém, ucpané cévy, malátnost, a ještě větší únavu.

Spánek je moc důležitý. Působí na celkové uklidnění organismu, během těchto chvil naše tělo odpočívá a regeneruje se, vypíná od všedních problémů dne. Dochází k celkové obnově buněk a funkcí organismu. 

Co dělat správně?

  • Je potřeba věnovat spánku dostatek času.
  • Neponocovat.
  • Nepít před spánkem kávu a jiné kofeinové nápoje, ani alkohol.
  • Chodit spát bez stresu.
  • Také tučné a kořeněné jídlo před spánkem raději vynechejte.
  • Tělu prospívá pravidelný pohyb během dne a správná životospráva.

Blogerka Michaella

blogerkamichaella.cz 2021- bez omezení / Všechna práva vyhrazena 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!